Foutcode E12 Overladen of wasgoed te nat op uw oudere Electrolux Professional droger (Selecta Control)
Kort antwoord: foutcode E12 betekent dat de droger overladen is met te natte was. Haal een deel van de was uit de trommel, sluit de deur en start opnieuw. Komt de code terug, dan is de beheerder van de wasserij nodig. Neem contact op tijdens de vermelde openingstijden.
De code in het kort
| Foutcode | E12 |
|---|---|
| Displaytekst | Overladen of wasgoed te nat |
| Machinetype | Electrolux Professional droger, oudere Selecta Control-besturing (T4190) |
| Betekenis | De droger is overladen met wasgoed dat te nat is voor het gekozen programma. |
| Zelf op te lossen | Ja, lading verkleinen en opnieuw starten lost het meestal op. |
Wat u zelf kunt doen
- Een deel van de was uit de trommel halen.
- Deur sluiten en de startknop indrukken.
- Komt de code terug: beheerder van de wasserij inlichten of bij ons melden.
Storingzoeken in professionele wasapparatuur is volgens de fabrikant voorbehouden aan geautoriseerd personeel. Alles wat verder gaat dan de stappen hierboven, zoals panelen openen of aan interne onderdelen werken, hoort bij de servicemonteur. Ook als het klein lijkt.
Komt de code terug? Dan lost resetten het niet op.
Een terugkerende foutcode heeft vrijwel altijd een oorzaak die verholpen moet worden. Onze monteurs kennen Electrolux Professional machines van binnen en van buiten en rijden met veelgebruikte onderdelen aan boord. Op werkdagen binnen 2 uur reactie, ma t/m vr 08:00 tot 22:00, zaterdag op afspraak.
Storing melden: foutcode E12
De foutcode gaat automatisch mee met uw melding. Op werkdagen binnen 2 uur reactie van een specialist.
Veelgestelde vragen over foutcode E12
Foutcode E12 verschijnt wanneer de droger overladen is met wasgoed dat te nat is voor het gekozen droogprogramma. De droger kan de lading dan niet binnen de normale tijd verwerken.
Verwijder een deel van de was, sluit de deur en druk op start. Dat lost het probleem in de meeste gevallen direct op.
Als de code blijft terugkomen nadat u de lading al heeft verkleind. Dan kan er iets anders spelen, zoals een verminderde centrifugewerking van de wasmachine ervoor, en is een monteur nodig.
Op werkdagen binnen 2 uur, van maandag tot en met vrijdag tussen 08:00 en 22:00, zaterdag op afspraak. Dat is een reactiebelofte: u hoort binnen 2 uur wie er komt en wanneer. Waar u ook zit in Nederland: er staat een monteur.
Ja. Wij werken merkonafhankelijk en repareren en onderhouden professionele wasapparatuur ongeacht waar die is aangeschaft. Naast Electrolux Professional werken wij voor service ook op Miele Professional, Bosch, Siemens, Zanussi en AEG.